مکان شما : صغحه نخست مقالات ویژه بازار کار ایمنی، بهداشت و محیط زیست
ایمنی، بهداشت و محیط زیست

ایمنی-بهداشت-محیط زیست

ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HES)

(HSE) از سه کلمه بهداشت، ایمنی، محیط زیست تشکیل شده است.

امروزه فلسفه HSEبا نگرشی نوین به مسائل بهداشت ،ایمنی وزیست محیطی در صنعت ،از اهمیت ویژه ای در توسعه همه جانبه کشور وپیشرفت ورشد جامعه انسانی برخوردار است . سیاستهای اتخاذ شده در این نگرش بر اساس اهدافی از جمله ارتقای سطح سلامتی کارکنان ،کاهش آثار نامطلوب صنعت بر محیط زیست  ،افزایش آثار مثبت برصنعت زیست ،افزایش آثارمثبت صنعت بر جامعه ،افزایش ایمنی کارکنان ،تجهیزات وتاسیسات در مراکز صنعتی ،کاهش حوادث وآسیب های محیط های صنعتی ،به پایین ترین میزان ممکن از طریق حذف شرایط نا ایمن تعیین شده اند.
نظام مدیریت فراگیر HSEبا ایجاد بستر فرهنگی به تبیین تاثیر متقابل عوامل بهداشت ،ایمنی ومحیط زیست پرداخته واز این روش نواقص ،مخاطرات بالقوه ،حوادث ومشکلات را مورد ارزیابی قرارداده وروشهای مبتنی بر پیشگیری را ارائه می دهد .

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش بهداشت

این بخش با هدف حفظ وارتقای سطح سلامت کارکنان شاغل در شرکت ها ایجاد می گردد چراکه بهداشت، علم وهنر حفظ سلامت وتندرستی کارکنان است .سازمان بهداشت جهانی WHO،سلامت (Heaith) را رفاه کامل جسمی ،روانی ،اجتماعی ونه فقط نبود بیماری می داند علم بهداشت در ایران شامل سه شاخه اصلی بهداشت محیط،بهداشت حرفه ای وبهداشت عمومی می باشد .امروزه به دلیل تنوع شدن حرفه های مختلف وصنعتی شدن کشور ،بهداشت حرفه ای نیازی اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار شناخته شده است زیرا این نیروی انسانی متخصص وسالم است که می تواند توسعه پایدار را تضمین کند وچنین امری میسر نمی شود مگر آنکه اجرای ضوابط بهداشت حرفه ای در جامعه نهادینه گردد.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش ایمنی

هر ساله میلیونها حادثه ناشی از کار در دنیا رخ می دهد که برخی از این حوادث منجر به مرگ وبرخی دیگر موجب از کار افتادگی وآسیب های ناتوان کننده می گرددکه ممکن است تا مدتها باقی بماند.
حوادث معمولا ناشی از شرایط نا ایمن (Unsafe Conditio)ویا اعمال نا ایمن (Unsafe Act)  می باشد. شرایط نا ایمن عموما بدلیل طراحی نامناسب فرآیند ویا تجهیزات مورد استفاده ویا شرایط کار پر مخاطره بروز می نماید واعمال ناایمن اغلب  به دلیل فاکتورهای انسانی واشتباهات فردی (Human Error)اتفاق می افتد.
به طور کلی خسارات مالی یا جانی،عواقب وپیامدهای منفی حوادث صنعتی را تشکیل می دهند و وقوع حوادث یا سبب آسیب دیدن دستگاهها ،تجهیزات ،محصولات ،فرآیند تولید یا محیط کار می شود ویا منجر به بروز صدمات غیر قابل جبران جسمی وجانی خواهد گردید.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش محیط زیست

ضرورت حفاظت محیط زیست در جهان امروز به موازات رشد صنعت وتکنولوژی و به دنبال آن ،بروز آلودگی ها ،اهمیت بیشتری پیدا کرده است .رشد ناموزون صنایع کشور در سالهای اخیر وادامه روند فعلی آن، اکوسیستم ها را به شدت تحت تاثیر قرارداده ومی دهد. لذا هدایت فعالیتهای صنعتی به گونه ای که کمترین آثار زیانبار را بر محیط زیست داشته باشد ضروری است.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش آموزش

امروزه نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه هر سازمان می باشد که افزایش سطح مهارت ،توانایی وانطباق پذیری آنان شرط لازم برای دستیابی به اهداف هر سازمان می باشد.
با توجه به موارد فوق آموزش در بخش های بهداشت ،ایمنی ومحیط زیست حائز اهمیت است.
بدین منظور منابع آموزشی قابل دسترس در داخل وخارج شور بکارگرفته می شوند تا با افزایش سطح علمی کارشناسان HSE وکارکنان شرکت این امور را در دسترسی به اهداف سازمانی یاری دهد.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید.

تاریخ انتشار : سه شنبه 2 می 2017 دسته : مقالات , ویژه بازار کار بازدید : 265 بار نظرات : بدون نظر نویسنده : رایتک
مقالات مرتبط
تیم سازی و کارتیمی
17 اصل کاربردی و مهم تیم سازی و کارتیمی مفهوم تیم سازی و کارتیمی یک تیم به تعدادی از افراد گفته می‌شود که مهارت های آنام مکمل یکدیگر بوده و مقاصد، اهداف و رویکردی مشترک‌ دارند. تیم سازی و کارتیمی یکی از ...
نقش hse
سیستم مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE) و نقش آن استقرار سیستم مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست (HSE) در سازمان ها، شرکت ها و صنایع کوچک و بزرگ در جهان همواره بر اساس یکسری خطوط راهنما انجام گرفته که معمولاً، از ساختار مشابهی ...
اصول و فنون مذاکره
اصول و فنون مذاکره و فرآیند مذاکره اصول مذاکره مذاکرات مبتنی ‌بر موضع‌گیری به دلیل از بین بردن روابط انسانی، موجب قفل شدن مسیر مذاکرات می‌شود. از این رو رعایت اصولی که به ایجاد روابط انسانی کمک ...
معرفی نرم افزار پاورپوینت PowerPoint نرم افزار پاورپوینت  PowerPoint نرم افزار پاورپوینت (PowerPoint) از مجموعه ی برنامه های بسته نرم افزاری آفیس (Office) محصول شرکت مایکروسافت میباشد. یکی از مهارت های ...
بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا و تاثیر انواع محتوا بر سئو بازاریابی محتوا و تاثیر انواع محتوا بر سئو بازاریابی محتوا محتوای مفید باید در مرکز صفحه قرار گیرند چراکه بازاریابی محتوا یک روش بازاریابی استراتژیک است. این روش با تمرکز بر ...
رسم نمودار در اکسل
رسم نمودار در اکسل excel و انواع آن رسم نمودار در اکسل یکی از بهترین شیوه های بیان گزارش ها استفاده از نمودار ها می باشد.و یکی از بهترین ابزار ها برای این کار نرم افزار اکسل می باشد..یکی از قابلیت های جالب و ...
دوره های آموزشی مرتبط
مسئولین دفاتر
تعداد ساعات دوره : 16 الی 32 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : حضوری , غیرحضوری
قیمت : 300,000 تومان
تعداد ساعات دوره : 2 ماه 120 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک داخلی
نوع دوره : آموزش مجازی , غیرحضوری
قیمت : 150,000 تومان
تعداد ساعات دوره : 16 الی 32 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری ، مجازی
قیمت : 320,000 تومان
مدرک HSE
تعداد ساعات دوره : 1 ماه 40 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری و غیرحضوری
قیمت : 300,000 تومان
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان